Search
Filters
Close

ALOE VERA / КРЕМА ЗА СТАПАЛА ОД АЛОЕ ВЕРА - 100 МЛ.

РЕГЕНЕРАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
ШЕА ПУТЕР • АЛОЕ ВЕРА • МАСЛО ОД БАДЕМ • МАСЛИНОВО МАСЛО
Manufacturer: URTEKRAM
SKU: 5765228838969
Delivery date: 1-2 working days
Availability: In stock

410 МКД

Уживајте во чувството на негуваните и меки стапала, благодарение на органската крема од алое вера со органски шеа путер, кој ги храни и заштитува вашите стапала и кој содржи формула која штити од прекумерно потење и го минимизира непријатниот мирис.

Кремата исто така освен ментол и рузмарин, содржи и хексапептид-11 кој го забрзува формирањето на колагенот и еластинот, додека комбинацијата на хиалуронска киселина и диглицерин помагаат во омекнувањето на сувата кожа и испуканите пети.

 

25% состојки од органско потекло

59% состојки од органско потекло, без вода и минерали

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете и масирајте на стапалата.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, POLYGLYCERYL-3 DICITRATE/STEARATE, GLYCERIN**, CETYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE SE, ZEA MAYS STARCH*, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, ZINC RICINOLEATE, LYSOLECITHIN, GLYCERYL CAPRYLATE, DIGLYCERIN, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, MENTHOL*, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF OIL* (PARFUM), XANTHAN GUM, HEXAPEPTIDE-11, SODIUM HYALURONATE, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, MAGNOLIA OFFICINALIS BARK EXTRACT, LIMONENE.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Уживајте во чувството на негуваните и меки стапала, благодарение на органската крема од алое вера со органски шеа путер, кој ги храни и заштитува вашите стапала и кој содржи формула која штити од прекумерно потење и го минимизира непријатниот мирис.

Кремата исто така освен ментол и рузмарин, содржи и хексапептид-11 кој го забрзува формирањето на колагенот и еластинот, додека комбинацијата на хиалуронска киселина и диглицерин помагаат во омекнувањето на сувата кожа и испуканите пети.

 

25% состојки од органско потекло

59% состојки од органско потекло, без вода и минерали

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете и масирајте на стапалата.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, POLYGLYCERYL-3 DICITRATE/STEARATE, GLYCERIN**, CETYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE SE, ZEA MAYS STARCH*, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, ZINC RICINOLEATE, LYSOLECITHIN, GLYCERYL CAPRYLATE, DIGLYCERIN, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, MENTHOL*, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF OIL* (PARFUM), XANTHAN GUM, HEXAPEPTIDE-11, SODIUM HYALURONATE, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, MAGNOLIA OFFICINALIS BARK EXTRACT, LIMONENE.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Products specifications
Дејство / Ефект Регенерација (Repairing/Regenerating)
Омекнување (Smoothing)
Главни активни состојки Алое вера
Шеа путер
Дополнителни активни состојки Масло од бадем
Маслиново масло
Линија на производи Aloe Vera
Тип на производ Крема за стапала
Амбалажа Мека пластика
Сертификати Ecocert COSMOS ORGANIC
Vegan Society
Cruelty Free International
Земја на потекло Данска
Максимален рок на траење 880 дена
Write your own review
*
*
  • Bad
  • Excellent
*
*
*
Products specifications
Дејство / Ефект Регенерација (Repairing/Regenerating)
Омекнување (Smoothing)
Главни активни состојки Алое вера
Шеа путер
Дополнителни активни состојки Масло од бадем
Маслиново масло
Линија на производи Aloe Vera
Тип на производ Крема за стапала
Амбалажа Мека пластика
Сертификати Ecocert COSMOS ORGANIC
Vegan Society
Cruelty Free International
Земја на потекло Данска
Максимален рок на траење 880 дена
Customers who bought this item also bought

SOOTHING / ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 500 МЛ.

ЧИСТЕЊЕ • СМИРУВАЊЕ
ВОДА ОД КАМИЛИЦА • ЕКСТРАКТ ОД ОФИКА • МАСЛО ОД ЛАВАНДА
255 МКД
equates to 51 МКД per 100 milliliter(s)

Bath Bomb / Шумлива купка гуава - 170 гр.

ХИДРАТАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
КОМПИРОВ СКРОБ • МАСЛО ОД СОЈА • МАСЛО ОД АВОКАДО
290 МКД
equates to 171 МКД per 100 gram(s)

GREEN MATCHA / ШАМПОН ПРОТИВ ЗАГАДУВАЊЕ ОД ЗЕЛЕН ЧАЈ (МАЧА) - 250 МЛ.

ЧИСТЕЊЕ • ПРОТИВ ЗАГАДУВАЊЕ
ЗЕЛЕН ЧАЈ (МАЧА) • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • АЛОЕ ВЕРА
465 МКД
equates to 186 МКД per 100 milliliter(s)

REGENERATING / ШАМПОН ЗА ОБНОВА НА СУВА И ФАРБАНА КОСА - 500 МЛ.

ОБНОВА • ХИДРАТАЦИЈА
ВОДА ОД ВРБИНКА • МАСЛИНОВО МАСЛО • МАСЛО ОД ЈОЈОБА
360 МКД
equates to 72 МКД per 100 milliliter(s)