Kërkim
Filters
Close

ORGANIC KITCHEN

Eurobio Lab е релативно млада Естонска компанија, специјализирана за производство на природна и органска козметика во согласност со највисоките Европски стандарди, а чии производи имаат пристапни цени.

Нашата фабрика за производство е сертифицирана по меѓународните стандарди - ISO 9001 и ISO 22716 (GMP). Технолозите кои ги создаваат нашите производи се висококвалификувани специјалисти, со експертиза во развојот на модерни и природни козметички формули. Најголемиот дел од нашите производи, се сертифицирани од некоја од најголемите институции за сертификација на природна и органска козметика како Ecocert (Франција), BDIH (Германија) или ICEA (Италија).

Во моментов произведуваме над 600 различни производи под 9 различни брендови како на пример: Natura Siberica, Dr. Konopka's, Organic Shop, Organic Kitchen, Organic People, Planeta Organica и други. Во нашата палета можат да се најдат производи за нега на лице, тело, коса, за нега на бебиња и деца, па сѐ до козметика за домаќинство. Нашите производи се продаваат во повеќе од 63 држави ширум светот!

Сите производи од брендот Organic Kitchen се сертифицирани од страна на ECOCERT COSMOS NATURAL, сертификат кој гарантира природен состав на производите, како и отсуство на сулфати, парабени, силикони и други штетни состојки.

Содржи козметички производи за лице, тело и коса, за сите типови на кожа и коса. Имињата на производите ја отсликуваат и нивната улога.

Производите на Organic Kitchen навистина изгледаат како да се создадени во некоја магична кујна. Нивните формули се состојат од егзотични екстракти на овошки, зеленчуци и етерични масла, хербални екстракти, природен мед и многу други превкусни состојки, кои ја негуваат кожата и косата нежно, но сепак ефикасно, додека истовремено го зголемуваат расположението кое трае со часови.

Производите од овој бренд се карактеризираат по нивните невообичаени и интересни имиња како #girlsaresuchgirls крема за раце, It's Soooap Sweet! гел за туширање, Teeny-Weeny Cloudberry крема за раце, In Aloe We Trust крем гел за стапала, Camera! Action! шампон и многу други.

catalog.viewmode
Klasifikoj
Shfaq për faqe

#corsetcream / МОДЕЛИРАЧКА КРЕМА ЗА ТЕНОК СТРУК - 100 МЛ.

ДЕФИНИРАЊЕ • НАМАЛУВАЊЕ НА ВОЛУМЕН
ПЧЕЛИН ВОСОК • ЦВЕТ ОД ПОРТОКАЛ • КОКОСОВО МАСЛO
03 EUR
products.baseprice

#girlsaresuchgirls / ХИДРАТАНТНА КРЕМА ЗА РАЦЕ - 100 МЛ.

ОМЕКНУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
МАСЛО ОД ЛИМОН • ЗЕЛЕН ЧАЈ • КОКОСОВО МАСЛО
03 EUR
products.baseprice

#LOVEMYJOB / ОСВЕЖУВАЧКА КРЕМА ЗА УМОРНИ СТАПАЛА - 100 МЛ.

ОСВЕЖУВАЊЕ • ДЕЗОДОРАЦИЈА
ГИНСЕНГ • ЧАШКЕСТ ЛИШАЈ • КОКОСОВО МАСЛО
03 EUR
products.baseprice

BALM FOR YOUR ARM / ХИДРАТАНТНА КРЕМА ЗА ЛАКТИ И ПЕТИ - 100 МЛ.

ХИДРАТАЦИЈА • РЕГЕНЕРАЦИЈА
ШЕА ПУТЕР • МАСЛО ОД ШИПИНКИ • КОКОСОВО МАСЛО
03 EUR
products.baseprice

CAMERA! ACTION! / ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ - 260 МЛ.

ХРАНЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
МАНГО • МАСЛИНОВО МАСЛО • ШИПИНКА
04 EUR
products.baseprice

CHILL-OUT ZONE / МЛЕКО ЗА ТЕЛО - 260 МЛ.

ОСВЕЖУВАЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ
ЛИМЕТА • МАСЛО ОД ЛИМОНОВА ТРЕВА • КОКОСОВО МАСЛО
05 EUR
products.baseprice

Filter by:

Clear All
Min: 03 EUR Max: 06 EUR
3 6