Kërkim
Filters
Close

GRAPE / КРЕМА ЗА РАЦЕ - 70 МЛ.

ЗАШТИТА • ОСВЕТЛУВАЊЕ
КРАСТАВИЦА • ЛИМЕТА • МАСЛО ОД СЕМЕ ОД ГРОЗЈЕ • МАСЛИНОВО МАСЛО
Prodhues: ORGANIQUE
products.sku: 5902135433140
Koha e dërgimit: 1-2 working days
Disponueshmëri: Në magazinë

585 МКД
products.baseprice

Крема за раце наменета за Anti-ageing терапија за секој тип на кожа. Содржи висок процент на внимателно одбрани природни состојки кои имаат меѓусебно синергистичко дејство. Природните масла, екстракти и смирувачки компоненти овозможуваат интензивна регенерација и хидратација,  го изедначуваат тенот на кожата, значително го намалуватат процесот на стареење и заштитуваат од оксидативен стрес. Кадифената, мека кожа и пријатниот мирисот на грозје го зголемуваат задоволството при самото нанесување. За постигнување на  најдобар ефект, се препорачува користењето на целосната Anti-ageing терапија (пилинг, серум, путер и крема за раце).

 

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

- Маслинов екстракт - ја ревитализира кожата, го подобрува еластичноста, хидрира

- Екстракт од лимета - освежува, чисти, мазни

- Екстракт од краставица - ја осветлува дисколорацијата, хидрира

- Шеа путер - регенерира, храни, заштитува

- Масло од семе од грозје - ја тонира и заштитува кожата, јак антиоксидант

- Маслиново масло - го зајакнува имунитетот на кожата, природен UV филтер

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете и масирајте на дланките.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDES, CETEARYL ALCOHOL, SODIUM POLYACRYLATE, ISOTRIDECYL ISONONANOATE, TRIDECETH-6, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, CUCUMIS SATIVUS FRUIT EXTRACT, OLEA EUROPAEA FRUIT EXTRACT, CITRUS AURANTIFOLIA EXTRACT, PANTHENOL, VITIS VINIFERA (GRAPE) SEED OIL, OLUS (VEGETABLE) OIL, TOCOPHEROL, OLEA EUROPAEA (OLIVE) HUSK OIL, OLEA EUROPAEA (OLIVE) FRUIT OIL, TOCOPHERYL ACETATE, ALLANTOIN, PHYTIC ACID, SODIUM CITRATE, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, PHENOXYETHANOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, METHYLPROPANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, PHENYLPROPANOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, SODIUM HYDROXIDE, PARFUM, D-LIMONENE, CI 19140, CI 42090

Крема за раце наменета за Anti-ageing терапија за секој тип на кожа. Содржи висок процент на внимателно одбрани природни состојки кои имаат меѓусебно синергистичко дејство. Природните масла, екстракти и смирувачки компоненти овозможуваат интензивна регенерација и хидратација,  го изедначуваат тенот на кожата, значително го намалуватат процесот на стареење и заштитуваат од оксидативен стрес. Кадифената, мека кожа и пријатниот мирисот на грозје го зголемуваат задоволството при самото нанесување. За постигнување на  најдобар ефект, се препорачува користењето на целосната Anti-ageing терапија (пилинг, серум, путер и крема за раце).

 

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

- Маслинов екстракт - ја ревитализира кожата, го подобрува еластичноста, хидрира

- Екстракт од лимета - освежува, чисти, мазни

- Екстракт од краставица - ја осветлува дисколорацијата, хидрира

- Шеа путер - регенерира, храни, заштитува

- Масло од семе од грозје - ја тонира и заштитува кожата, јак антиоксидант

- Маслиново масло - го зајакнува имунитетот на кожата, природен UV филтер

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете и масирајте на дланките.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDES, CETEARYL ALCOHOL, SODIUM POLYACRYLATE, ISOTRIDECYL ISONONANOATE, TRIDECETH-6, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, CUCUMIS SATIVUS FRUIT EXTRACT, OLEA EUROPAEA FRUIT EXTRACT, CITRUS AURANTIFOLIA EXTRACT, PANTHENOL, VITIS VINIFERA (GRAPE) SEED OIL, OLUS (VEGETABLE) OIL, TOCOPHEROL, OLEA EUROPAEA (OLIVE) HUSK OIL, OLEA EUROPAEA (OLIVE) FRUIT OIL, TOCOPHERYL ACETATE, ALLANTOIN, PHYTIC ACID, SODIUM CITRATE, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, PHENOXYETHANOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, METHYLPROPANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, PHENYLPROPANOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, SODIUM HYDROXIDE, PARFUM, D-LIMONENE, CI 19140, CI 42090

Produktet dhe specifikimet
Дејство / Ефект Заштита (Protection)
Осветлување (Illuminating/Brightening /Lightening)
Главни активни состојки Маслинов екстракт
Дополнителни активни состојки Масло од семе од грозје
Краставица
Други активни состојки Шеа путер
Лимета
Маслиново масло
Линија на производи Grape - The Anti-Ageing Therapy
Тип на производ Крема за раце
Амбалажа Мека пластика
Сертификати GMP - Good Manufacturing Practice
Земја на потекло Полска
Максимален рок на траење 24 месеци
reviews.write
*
*
  • reviews.fields.rating.bad
  • reviews.fields.rating.excellent
*
*
*
Produktet dhe specifikimet
Дејство / Ефект Заштита (Protection)
Осветлување (Illuminating/Brightening /Lightening)
Главни активни состојки Маслинов екстракт
Дополнителни активни состојки Масло од семе од грозје
Краставица
Други активни состојки Шеа путер
Лимета
Маслиново масло
Линија на производи Grape - The Anti-Ageing Therapy
Тип на производ Крема за раце
Амбалажа Мека пластика
Сертификати GMP - Good Manufacturing Practice
Земја на потекло Полска
Максимален рок на траење 24 месеци
products.alsopurchased

Bath Bomb / Шумлива купка црна орхидеа - 170 гр.

ХИДРАТАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
КОМПИРОВ СКРОБ • МАСЛО ОД СОЈА • МАСЛО ОД АВОКАДО
290 МКД
products.baseprice

POUR HOMME / ШАМПОН ЗА КОСА - 250 мл.

ЧИСТЕЊЕ • НОРМАЛИЗИРАЊЕ
REGU®-SEB • ЦЕРАМИД • СВИЛА
1060 МКД
products.baseprice

PURE NATURE / ТОНИК ОД ХАМАМЕЛИС – 125 МЛ.

СМИРУВАЊЕ • ЗАЈАКНУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ЕКСТРАКТ ОД ХАМАМЕЛИС • ХИДРОЛИЗИРАН ПРАВ ОД БИСЕРИ • МОРСКА СОЛ
725 МКД

POUR HOMME / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ - 50 мл.

ХИДРАТАЦИЈА • МАТ ЕФЕКТ
HYDROMANIL™ • РАВНЕЦ • БОЗЕЛ • МАСЛО ОД МОРКОВ
1405 МКД 703 МКД