Kërkim
Filters
Close

[IM]PERFECTION / #NOFILTER СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ СО ПРЕБИОТИК - 30 МЛ.

ЧИСТЕЊЕ • РЕГЕНЕРАЦИЈА • СМИРУВАЊЕ
КРАСТАВИЦА • ГРЕЈПФРУТ • ПЕПЕРМИНТ • ЦИНК
Prodhues: PULPE DE VIE
products.sku: 3770002306383
Transport falas
Koha e dërgimit: 1-2 working days

1055 МКД
products.baseprice

Серум за лице со органска краставица во составот, која помага да се воспостави баланс при дисколорација. Специјално наменет за проблематична кожа, овој органски прочистувачки серум ги затвора порите на лицето и уште од првата употреба видливо го подобрува изгледот на кожата. Благодарение на природниот пребиотик, #NOFILTER серумот ефективно се справува со коренот на проблемите на кожата, истовремено поттикнувајќи ја нејзината природна одбранбена функција.

 

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

  • Органска краставица, која помага епидермисот да се регенерира по природен пат. Измешана со вода, таа ја хидрира и ја регенерира кожата.
  • Додаден е и грејпфрут во составот, со неговите прочистувачки и тонирачки карактеристики.
  • Познат по неговото анти-бактериско својство, пеперминтот помага во затворањето на порите и осветлувањето на самата кожа!
  • Како кулминација на целиот состав, додадена е и мала доза на цинк, кој е клучен микронутриент за третирање на проблематична и сензитивна кожа. Едноставно нема да можете да си го замислите секојдневието, без неговите смирувачки и лековити супермоќи!

 

40,44% состојки од органско потекло

99,96% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Загрејте неколку капки од серумот во вашите дланки и нанесувајте секојдневно на чиста кожа. Нанесувајте рамномерно на лицето, пред дневната крема или пак навечер по чистењето на шминката. Можете да го користите и наменски, само на одредени делови од лицето како челото, образите, брадата и сл.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CITRUS PARADISI FRUIT WATER*, MENTHA PIPERITA LEAF WATER*, GLYCERIN**, ALPHA-GLUCAN OLIGOSACCHARIDE, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA WATER*, CORYLUS AVELLANA SEED OIL*, PARFUM, SILICA, CITRUS CLEMENTINA FRUIT EXTRACT*, CUCUMIS SATIVUS FRUIT EXTRACT*, GAULTHERIA PROCUMBENS LEAF EXTRACT, ZINC PCA, BISABOLOL*, LEUCONOSTOC/RADISH ROOT FERMENT FILTRATE, CHONDRUS CRISPUS, SODIUM GLUCONATE, SODIUM LACTATE, XANTHAN GUM, SODIUM LEVULINATE, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, SODIUM ANISATE PHYTIC ACID, ARGININE, CITRIC ACID, ILLITE, BENZOIC ACID, COPPER PCA, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, LIMONENE, CITRAL, LINALOOL.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Серум за лице со органска краставица во составот, која помага да се воспостави баланс при дисколорација. Специјално наменет за проблематична кожа, овој органски прочистувачки серум ги затвора порите на лицето и уште од првата употреба видливо го подобрува изгледот на кожата. Благодарение на природниот пребиотик, #NOFILTER серумот ефективно се справува со коренот на проблемите на кожата, истовремено поттикнувајќи ја нејзината природна одбранбена функција.

 

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

  • Органска краставица, која помага епидермисот да се регенерира по природен пат. Измешана со вода, таа ја хидрира и ја регенерира кожата.
  • Додаден е и грејпфрут во составот, со неговите прочистувачки и тонирачки карактеристики.
  • Познат по неговото анти-бактериско својство, пеперминтот помага во затворањето на порите и осветлувањето на самата кожа!
  • Како кулминација на целиот состав, додадена е и мала доза на цинк, кој е клучен микронутриент за третирање на проблематична и сензитивна кожа. Едноставно нема да можете да си го замислите секојдневието, без неговите смирувачки и лековити супермоќи!

 

40,44% состојки од органско потекло

99,96% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Загрејте неколку капки од серумот во вашите дланки и нанесувајте секојдневно на чиста кожа. Нанесувајте рамномерно на лицето, пред дневната крема или пак навечер по чистењето на шминката. Можете да го користите и наменски, само на одредени делови од лицето како челото, образите, брадата и сл.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CITRUS PARADISI FRUIT WATER*, MENTHA PIPERITA LEAF WATER*, GLYCERIN**, ALPHA-GLUCAN OLIGOSACCHARIDE, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA WATER*, CORYLUS AVELLANA SEED OIL*, PARFUM, SILICA, CITRUS CLEMENTINA FRUIT EXTRACT*, CUCUMIS SATIVUS FRUIT EXTRACT*, GAULTHERIA PROCUMBENS LEAF EXTRACT, ZINC PCA, BISABOLOL*, LEUCONOSTOC/RADISH ROOT FERMENT FILTRATE, CHONDRUS CRISPUS, SODIUM GLUCONATE, SODIUM LACTATE, XANTHAN GUM, SODIUM LEVULINATE, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, SODIUM ANISATE PHYTIC ACID, ARGININE, CITRIC ACID, ILLITE, BENZOIC ACID, COPPER PCA, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, LIMONENE, CITRAL, LINALOOL.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Produktet dhe specifikimet
Дејство / Ефект Чистење (Cleansing)
Регенерација (Repairing/Regenerating)
Смирување (Soothing/Calming)
Главни активни состојки Краставица
Грејпфрут
Пеперминт
Грејпфрут
Дополнителни активни состојки Вода од лаванда
Масло од лешник
Клементина
Лист од зимзелен
Ирска мов
Линија на производи [Im]perfection
Тип на производ Серум за лице
Амбалажа Стакло
Сертификати Cosmebio COSMOS ORGANIC
Ecocert COSMOS ORGANIC
Cruelty Free and Vegan
Земја на потекло Франција
Максимален рок на траење 24 месеци
reviews.write
*
*
  • reviews.fields.rating.bad
  • reviews.fields.rating.excellent
*
*
*
Produktet dhe specifikimet
Дејство / Ефект Чистење (Cleansing)
Регенерација (Repairing/Regenerating)
Смирување (Soothing/Calming)
Главни активни состојки Краставица
Грејпфрут
Пеперминт
Грејпфрут
Дополнителни активни состојки Вода од лаванда
Масло од лешник
Клементина
Лист од зимзелен
Ирска мов
Линија на производи [Im]perfection
Тип на производ Серум за лице
Амбалажа Стакло
Сертификати Cosmebio COSMOS ORGANIC
Ecocert COSMOS ORGANIC
Cruelty Free and Vegan
Земја на потекло Франција
Максимален рок на траење 24 месеци