Kërkim
Filters
Close

DR. KONOPKA'S

Eurobio Lab е релативно млада Естонска компанија, специјализирана за производство на природна и органска козметика во согласност со највисоките Европски стандарди, а чии производи имаат пристапни цени.

Нашата фабрика за производство е сертифицирана по меѓународните стандарди - ISO 9001 и ISO 22716 (GMP). Технолозите кои ги создаваат нашите производи се висококвалификувани специјалисти, со експертиза во развојот на модерни и природни козметички формули. Најголемиот дел од нашите производи, се сертифицирани од некоја од најголемите институции за сертификација на природна и органска козметика како Ecocert (Франција), BDIH (Германија) или ICEA (Италија).

Во моментов произведуваме над 600 различни производи под 9 различни брендови како на пример: Natura Siberica, Dr. Konopka's, Organic Shop, Organic Kitchen, Organic People, Planeta Organica и други. Во нашата палета можат да се најдат производи за нега на лице, тело, коса, за нега на бебиња и деца, па сѐ до козметика за домаќинство. Нашите производи се продаваат во повеќе од 63 држави ширум светот!

Пред повеќе од 90 години, Докторот Конопка отворил мала приватна аптека во предградието на Талин, Естонија. Тој решил да го посвети својот живот на билките и растенијата, користејќи ги за фармаколошки цели.

Како прв производ, Др. Конопка создал крема за лечење на рани, базирана на 48 билки. Неговите клиенти биле вчудоневидени од инстантниот ефект на кремата, по што ја нарекле „чудотворната крема на Др. Конопка“.

Докторот исто така создал уникатен антибактериски домашен сапун, базиран на алуминиум ацетат. Сапунот станал толку популарен, што тој почнал да го испорачува со своето камионче и во соседните градови!

По извесно време на невиден успех на неговите производи, Др. Конопка почнал да работи на производи за тело и коса. Сите негови нови производи, најпрво биле пробувани и тестирани од страна на неговата жена, која секогаш имала високи очекувања. Производите доаѓале на полиците од аптеките, дури откако таа ќе го утврдела највисокиот можен квалитет кај секој од нив.

Во далечната 1938 година, на сопствен трошок, Др. Конопка објавува книга во многу лимитирана верзија за неговите рецепти за убавина.

Во текот на своето работење, докторот создал повеќе од 150 различни масла за коса. Како најуспешни му се издвоиле маслата №52 и №37. Маслото №52 - за регенерација и заштита на сува и оштетена коса. И маслото №37 - рецепт кој бил создаден да се бори против првутот, да го смирува иритираниот скалп и да ѝ дава на косата здрав изглед. Подоцна овие масла станале составен и неразделив дел од неговите уникатни шампони за коса.

Во 2013 година, компанијата Eurobio Lab реши да ги врати во живот старите рецепти на Др. Конопка, комбинирани со модерните и најнови технолошки достигнувања во козметологијата. По 3 години напорна работа и истражувања, првите старо/нови производи по рецептите на Др. Конопка, беа пуштени во продажба.

catalog.viewmode
Klasifikoj
Shfaq për faqe

AGE-DEFYING / N49 ТОНИК ЗА ЛИЦЕ И ТЕЛО ЗА СИТЕ ВИДОВИ НА КОЖА - 125 МЛ.

ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
МАСЛО ОД АМАРАНТ • МАСЛО ОД КЕДАР • МАСЛО ОД ЛЕНЕНО СЕМЕ
15 EUR
products.baseprice

AGE-DEFYING / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ЗА ХИДРАТАЦИЈА НА ЗРЕЛА КОЖА - 50 МЛ.

ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ • РЕГЕНЕРАЦИЈА
ЕКСТРАКТ ОД МАЛИНА • МАСЛО ОД ЛАВАНДА • МАСЛО ОД НАНЕ
06 EUR
products.baseprice

ANTI-DANDRUFF / N37 ОРГАНСКО ХЕРБАЛНО МАСЛО ПРОТИВ ПРВУТ - 30 МЛ.

ПРОТИВ ПРВУТ • СМИРУВАЊЕ
МАСЛИНОВО МАСЛО • МАСЛО ОД ЧАЈНО ДРВО • АРГАНОВО МАСЛО
08 EUR
products.baseprice

ANTI-DANDRUFF / ОРГАНСКИ РЕГЕНЕРАТОР ЗА КОСА ПРОТИВ ПРВУТ - 500 МЛ.

ПРОТИВ ПРВУТ • СМИРУВАЊЕ
ЕКСТРАКТ ОД КОЊСКА ДЕТЕЛИНА • ВОДА ОД КАМИЛИЦА • МАСЛИНОВО МАСЛО
05 EUR
products.baseprice

ANTI-DANDRUFF / ОРГАНСКИ СЕРУМ ПРОТИВ ПРВУТ - 20 МЛ.

ПРОТИВ ПРВУТ • СМИРУВАЊЕ
МАСЛО ОД СИБИРСКИ КЕДАР • ЕКСТРАКТ ОД КОЊСКА ДЕТЕЛИНА • ВОДА ОД КАМИЛИЦА
06 EUR
products.baseprice

ANTI-DANDRUFF / ОРГАНСКИ ШАМПОН ЗА КОСА ПРОТИВ ПРВУТ - 500 МЛ.

ПРОТИВ ПРВУТ • СМИРУВАЊЕ
ЕКСТРАКТ ОД КОЊСКА ДЕТЕЛИНА • ВОДА ОД КАМИЛИЦА • МАСЛИНОВО МАСЛО
13 EUR
products.baseprice

Filter by:

Clear All
Min: 03 EUR Max: 16 EUR
3 16