Kërkim
Filters
Close

CLEAN & AROMA / ОРГАНСКИ ГЕЛ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА СИТЕ ТИПОВИ НА ПОДОВИ ОД САНДАЛОВИНА - 500 МЛ.

ДЕЗИНФЕКЦИЈА • ЧИСТЕЊЕ
МАСЛО ОД САНДАЛОВИНА • ВОДА ОД ЖАЛФИЈА • МАСЛО ОД ЛАВАНДА
Prodhues: ORGANIC PEOPLE
products.sku: 4744183018679
Koha e dërgimit: 1-2 working days
Disponueshmëri: Në magazinë

335 МКД
products.baseprice

Органски гел создаден за ефикасно и нежно чистење на сите типови на подови без штетни хемикалии. Содржи природни состојки и е збогатен со висококвалитетно, органско етерично масло од сандаловина, чија арома зрачи хармонија и спокој. По употребата, површината на подот ќе биде перфектно чиста и сјајна, а собата ќе биде исполнета со исклучителна арома. Погодно е за употреба и во детските соби и кујните, а исто така е сосема безбедно доколку чувате и домашни миленичиња. Немате апсолутно никаква потреба од користење на агресивни хемикалии, за да имате перфектно чист дом!

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Растворете 1-2 полни капачиња од средството во 2-3 литри вода. Бришете го подот користејќи џогер. Да се чува на температури од 0°C до +25°C.

ВАЖНО: Да се користат заштитни ракавици при користење на средството. Поради можноста од иритации, да се избегнува контакт со очите и лицето! Доколку дојде во контакт со очи, плакнете ги очите со млака вода неколку минути.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA PURIFICATA, SODIUM LAURETH SULFATE, LAURYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM CHLORIDE, BENZYL ALCOHOL, BENZOIC ACID, SORBIC ACID, CITRIC ACID, SALVIA OFFICINALIS LEAF WATER*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, CITRUS LIMON PEEL OIL*, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, AMYRIS BALSAMIFERA BARK OIL*, BETA VULGARIS, CARAMEL, D-LIMONENE, LINALOOL.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Органски гел создаден за ефикасно и нежно чистење на сите типови на подови без штетни хемикалии. Содржи природни состојки и е збогатен со висококвалитетно, органско етерично масло од сандаловина, чија арома зрачи хармонија и спокој. По употребата, површината на подот ќе биде перфектно чиста и сјајна, а собата ќе биде исполнета со исклучителна арома. Погодно е за употреба и во детските соби и кујните, а исто така е сосема безбедно доколку чувате и домашни миленичиња. Немате апсолутно никаква потреба од користење на агресивни хемикалии, за да имате перфектно чист дом!

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Растворете 1-2 полни капачиња од средството во 2-3 литри вода. Бришете го подот користејќи џогер. Да се чува на температури од 0°C до +25°C.

ВАЖНО: Да се користат заштитни ракавици при користење на средството. Поради можноста од иритации, да се избегнува контакт со очите и лицето! Доколку дојде во контакт со очи, плакнете ги очите со млака вода неколку минути.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA PURIFICATA, SODIUM LAURETH SULFATE, LAURYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM CHLORIDE, BENZYL ALCOHOL, BENZOIC ACID, SORBIC ACID, CITRIC ACID, SALVIA OFFICINALIS LEAF WATER*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, CITRUS LIMON PEEL OIL*, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, AMYRIS BALSAMIFERA BARK OIL*, BETA VULGARIS, CARAMEL, D-LIMONENE, LINALOOL.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Produktet dhe specifikimet
Дејство / Ефект Дезинфекција (Disinfecting)
Чистење (Cleansing)
Главни активни состојки Масло од сандаловина
Дополнителни активни состојки Вода од жалфија
Масло од портокал
Масло од лимон
Масло од лаванда
Линија на производи Clean & Aroma
Тип на производ Детергент за сите типови на подови
Амбалажа Тврда пластика
Сертификати ICEA COSMOS ORGANIC
Земја на потекло Естонија
Максимален рок на траење 24 месеци
reviews.write
*
*
  • reviews.fields.rating.bad
  • reviews.fields.rating.excellent
*
*
*
Produktet dhe specifikimet
Дејство / Ефект Дезинфекција (Disinfecting)
Чистење (Cleansing)
Главни активни состојки Масло од сандаловина
Дополнителни активни состојки Вода од жалфија
Масло од портокал
Масло од лимон
Масло од лаванда
Линија на производи Clean & Aroma
Тип на производ Детергент за сите типови на подови
Амбалажа Тврда пластика
Сертификати ICEA COSMOS ORGANIC
Земја на потекло Естонија
Максимален рок на траење 24 месеци
products.alsopurchased

SOOTHING / ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 500 МЛ.

ЧИСТЕЊЕ • СМИРУВАЊЕ
ВОДА ОД КАМИЛИЦА • ЕКСТРАКТ ОД ОФИКА • МАСЛО ОД ЛАВАНДА
255 МКД
products.baseprice

REGENERATING / КРЕМА ЗА ОКОЛУ ОЧИ ЗА РЕГЕНЕРАЦИЈА - 20 МЛ.

РЕГЕНЕРАЦИЈА • ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ
КОРЕН ОД АНЃЕЛИКА • ЕКСТРАКТ ОД КОЊСКА ДЕТЕЛИНА • СЕМЕ ОД 'РЖ
225 МКД
products.baseprice

GREEN MATCHA / ШАМПОН ПРОТИВ ЗАГАДУВАЊЕ ОД ЗЕЛЕН ЧАЈ (МАЧА) - 250 МЛ.

ЧИСТЕЊЕ • ПРОТИВ ЗАГАДУВАЊЕ
ЗЕЛЕН ЧАЈ (МАЧА) • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • АЛОЕ ВЕРА
465 МКД
products.baseprice

NOURISHING / РЕГЕНЕРАТОР ЗА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА СУВА И ОШТЕТЕНА КОСА - 500 МЛ.

ЗАЈАКНУВАЊЕ • РЕГЕНЕРАЦИЈА
ЕКСТРАКТ ОД ДИВА КАПИНА • МАСЛИНОВО МАСЛО • АРГАНОВО МАСЛО
300 МКД
products.baseprice