Kërkim
Filters
Close

BLOOM ESSENCE / ШАМПОН ЗА КОСА - 250 МЛ.

ЧИСТЕЊЕ • СМИРУВАЊЕ • ЗАШТИТА
Keresto re TM 2.0 • ЈАПОНСКА ЦРЕША • МАШКИ ТЕГАВЕЦ
Prodhues: ORGANIQUE
products.sku: 5901821305853
Transport falas
Koha e dërgimit: 1-2 working days
Disponueshmëri: Në magazinë

18 EUR
products.baseprice

BLOOM ESSENCE е уникатна серија од брендот Organique, создадена за нега на косата и кожата на жените. Значително го успорува процесот на стареење, им дава свежина и виталност на кожата и косата и ја истакнува нивната вистинска убавина. Флорално-свежиот мирис делува смирувачки и суптилно ја нагласува женственоста. Разубавувачкиот ефект на оваа серија, се должи пред се на нежните формули и специјално одбраните природни состојки.

 

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

- Keresto reTM 2.0 – биомиметички кератин, исклучително ефикасна состојка за регенерација, која соодветствува на кератинот, кој се појавува во кортикалниот слој на косата. Создаден да дејствува врз оштетените делови на косата, ги ревитализира и најоштетените влакна и ја надокнадува природната загуба на кератин.

- Екстракт од јапонска цреша – богат со антиоксиданси, витамини А и Ц и нутрициенти кои ја зајакнуваат косата и кожата. Омекнува, навлажнува, затегнува и делува смирувачки на иритацијата.

- Екстракт од машки тегавец – содржи органски киселини, флавоноиди, каротеноиди, витамини и минерали. Има антиоксидантни карактеристики, ја смирува иритацијата и го спречува нејзиното појавување, ја убрзува регенерацијата на кожата.

 

ДЕЈСТВО: Кадифен шампон за коса со деликатни состојки за чистење, нежен за косата и кожата. Збогатен со екстракти од природни растенија и Keresto reTM 2.0 , овозможува смирувачки комфорт и заштита на косата. Темелно ја чисти косата и ја подготвува за следниот чекор од кератинската нега.

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на мокра коса, нежно масирајте и потоа темелно исплакнете. По потреба повторете ја постапката. За подобри резултати, се препорачува користење на шампонот заедно со Bloom Essence регенераторот. Избегнувајте контакт со очи.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM COCOAMPHOACETATE, GLYCERIN, LAURDIMONIUM HYDROXYPROPYL HYDROLYZED KERATIN, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, SODIUM CHLORIDE, PRUNUS SERRULATA FLOWER EXTRACT, PLANTAGO LANCEOLATA EXTRACT, CITRIC ACID, XANTAN GUM, GUAR CHYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, SODIUM PHYTATE, SODIUM CITRATE, MICA, TITANIUM DIOXIDE, PARFUM, CI  16185.

BLOOM ESSENCE е уникатна серија од брендот Organique, создадена за нега на косата и кожата на жените. Значително го успорува процесот на стареење, им дава свежина и виталност на кожата и косата и ја истакнува нивната вистинска убавина. Флорално-свежиот мирис делува смирувачки и суптилно ја нагласува женственоста. Разубавувачкиот ефект на оваа серија, се должи пред се на нежните формули и специјално одбраните природни состојки.

 

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

- Keresto reTM 2.0 – биомиметички кератин, исклучително ефикасна состојка за регенерација, која соодветствува на кератинот, кој се појавува во кортикалниот слој на косата. Создаден да дејствува врз оштетените делови на косата, ги ревитализира и најоштетените влакна и ја надокнадува природната загуба на кератин.

- Екстракт од јапонска цреша – богат со антиоксиданси, витамини А и Ц и нутрициенти кои ја зајакнуваат косата и кожата. Омекнува, навлажнува, затегнува и делува смирувачки на иритацијата.

- Екстракт од машки тегавец – содржи органски киселини, флавоноиди, каротеноиди, витамини и минерали. Има антиоксидантни карактеристики, ја смирува иритацијата и го спречува нејзиното појавување, ја убрзува регенерацијата на кожата.

 

ДЕЈСТВО: Кадифен шампон за коса со деликатни состојки за чистење, нежен за косата и кожата. Збогатен со екстракти од природни растенија и Keresto reTM 2.0 , овозможува смирувачки комфорт и заштита на косата. Темелно ја чисти косата и ја подготвува за следниот чекор од кератинската нега.

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на мокра коса, нежно масирајте и потоа темелно исплакнете. По потреба повторете ја постапката. За подобри резултати, се препорачува користење на шампонот заедно со Bloom Essence регенераторот. Избегнувајте контакт со очи.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM COCOAMPHOACETATE, GLYCERIN, LAURDIMONIUM HYDROXYPROPYL HYDROLYZED KERATIN, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, SODIUM CHLORIDE, PRUNUS SERRULATA FLOWER EXTRACT, PLANTAGO LANCEOLATA EXTRACT, CITRIC ACID, XANTAN GUM, GUAR CHYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, SODIUM PHYTATE, SODIUM CITRATE, MICA, TITANIUM DIOXIDE, PARFUM, CI  16185.

Produktet dhe specifikimet
Дејство / Ефект Чистење (Cleansing)
Смирување (Soothing/Calming)
Заштита (Protection)
Главни активни состојки Keresto re TM 2.0
Јапонска цреша
Дополнителни активни состојки Екстракт од машки тегавец
Линија на производи Bloom Essence - The Strengthening & Hydrating Therapy
Тип на производ Шампон за коса
Амбалажа Мека пластика
Сертификати GMP - Good Manufacturing Practice
Земја на потекло Полска
Максимален рок на траење 24 месеци
reviews.write
*
*
  • reviews.fields.rating.bad
  • reviews.fields.rating.excellent
*
*
*
Produktet dhe specifikimet
Дејство / Ефект Чистење (Cleansing)
Смирување (Soothing/Calming)
Заштита (Protection)
Главни активни состојки Keresto re TM 2.0
Јапонска цреша
Дополнителни активни состојки Екстракт од машки тегавец
Линија на производи Bloom Essence - The Strengthening & Hydrating Therapy
Тип на производ Шампон за коса
Амбалажа Мека пластика
Сертификати GMP - Good Manufacturing Practice
Земја на потекло Полска
Максимален рок на траење 24 месеци
products.alsopurchased

ALOE VERA / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ - 50 МЛ.

СМИРУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА • ЗАШТИТА
АЛОЕ ВЕРА • МАСЛО ОД МАКАДАМИА • ВИТАМИН Е
26 EUR
products.baseprice

ORANGE & CHILLI / БАЛСАМ ЗА ТЕЛО ОД ШЕА ПУТЕР - 200 МЛ.

ХРАНЕЊЕ • НАВЛАЖНУВАЊЕ • МАЗНЕЊЕ
ШЕА ПУТЕР • МАСЛО ОД СОЈА • МАСЛО ОД АВОКАДО • МАСЛО ОД СЕМЕ ОД ГРОЗЈЕ
19 EUR
products.baseprice

PUMPKIN / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ - 50 МЛ.

ХИДРАТАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
ТИКВА • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • МАСЛО ОД АВОКАДО
20 EUR
products.baseprice

PURE NATURE / ТОНИК ОД ХАМАМЕЛИС – 125 МЛ.

СМИРУВАЊЕ • ЗАЈАКНУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ЕКСТРАКТ ОД ХАМАМЕЛИС • ХИДРОЛИЗИРАН ПРАВ ОД БИСЕРИ • МОРСКА СОЛ
12 EUR