Kërkim
Filters
Close

ARGAN SHINE / ШАМПОН ЗА СУВА КОСА И ОСЕТЛИВА КОЖА – 250 МЛ.

ЧИСТЕЊЕ • СМИРУВАЊЕ • РЕГЕНЕРАЦИЈА
АРГАНОВО МАСЛО • HAIRSPA™ • ИНУЛИН
Prodhues: ORGANIQUE
products.sku: 5901821308496
Transport falas
Koha e dërgimit: 1-2 working days
Disponueshmëri: Në magazinë

15 EUR
products.baseprice

Шампон за нега на сува коса и осетлива кожа. Формулата е базирана на исклучителните хербални состојки, вклучувајќи го регенеративното арганово масло. Особено е богат со нутритивни вредности. Состојката HAIRSPA™ complex, ја храни косата, го зајакнува заштитниот слој, смирува и го враќа сјајот. Шампонот гарантира брз и долготраен ефект на мазна коса. Инулинот ја омекнува косата и ѝ дава волумен. Веднаш по првото миење, косата повторно изгледа свиленкасто сјајна и витална.

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна коса и нежно масирајте. Темелно исплакнете. По потреба, повторете ја постапката. За најдобри резултати, да се користи заедно со ARGAN SHINE регенераторот.

 

Да се внимава да не дојде во контакт со очите.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, LAURYL GLUCOSIDE, SODIUM COCO-SULFATE, INULIN, SODIUM ARGANAMPHOACETATE, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, GLYCERIN, LACTITOL, XYLITOL, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, PARFUM, POTASSIUM SORBATE, TETRASODIUM GLUTAMATE DIACETATE

Шампон за нега на сува коса и осетлива кожа. Формулата е базирана на исклучителните хербални состојки, вклучувајќи го регенеративното арганово масло. Особено е богат со нутритивни вредности. Состојката HAIRSPA™ complex, ја храни косата, го зајакнува заштитниот слој, смирува и го враќа сјајот. Шампонот гарантира брз и долготраен ефект на мазна коса. Инулинот ја омекнува косата и ѝ дава волумен. Веднаш по првото миење, косата повторно изгледа свиленкасто сјајна и витална.

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна коса и нежно масирајте. Темелно исплакнете. По потреба, повторете ја постапката. За најдобри резултати, да се користи заедно со ARGAN SHINE регенераторот.

 

Да се внимава да не дојде во контакт со очите.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, LAURYL GLUCOSIDE, SODIUM COCO-SULFATE, INULIN, SODIUM ARGANAMPHOACETATE, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, GLYCERIN, LACTITOL, XYLITOL, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, PARFUM, POTASSIUM SORBATE, TETRASODIUM GLUTAMATE DIACETATE

Produktet dhe specifikimet
Дејство / Ефект Чистење (Cleansing)
Смирување (Soothing/Calming)
Регенерација (Repairing/Regenerating)
Главни активни состојки Арганово масло
HAIRSPA™
Други активни состојки Инулин
Линија на производи Naturals - Argan Shine
Тип на производ Шампон за коса
Амбалажа Мека пластика
Сертификати GMP - Good Manufacturing Practice
Земја на потекло Полска
Максимален рок на траење 24 месеци
reviews.write
*
*
  • reviews.fields.rating.bad
  • reviews.fields.rating.excellent
*
*
*
Produktet dhe specifikimet
Дејство / Ефект Чистење (Cleansing)
Смирување (Soothing/Calming)
Регенерација (Repairing/Regenerating)
Главни активни состојки Арганово масло
HAIRSPA™
Други активни состојки Инулин
Линија на производи Naturals - Argan Shine
Тип на производ Шампон за коса
Амбалажа Мека пластика
Сертификати GMP - Good Manufacturing Practice
Земја на потекло Полска
Максимален рок на траење 24 месеци
products.alsopurchased

PUMPKIN / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ - 50 МЛ.

ХИДРАТАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
ТИКВА • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • МАСЛО ОД АВОКАДО
20 EUR
products.baseprice

ORANGE & CHILLI / БАЛСАМ ЗА ТЕЛО ОД ШЕА ПУТЕР - 200 МЛ.

ХРАНЕЊЕ • НАВЛАЖНУВАЊЕ • МАЗНЕЊЕ
ШЕА ПУТЕР • МАСЛО ОД СОЈА • МАСЛО ОД АВОКАДО • МАСЛО ОД СЕМЕ ОД ГРОЗЈЕ
19 EUR
products.baseprice

Eternal Gold / ДНЕВНА КРЕМА - 50 МЛ.

ХИДРАТАЦИЈА • ЗАШТИТА • ЗАТЕГНУВАЊЕ
СТОЕХИОЛ • XERADIN™ • ЗЛАТО
30 EUR
products.baseprice

Eternal Gold / КРЕМА ЗА ОЧИ - 15 МЛ.

ЗАТЕГНУВАЊЕ • ОСВЕТЛУВАЊЕ
СТОЕХИОЛ • XERADIN™ • ЗЛАТО
19 EUR
products.baseprice