Kërkim
Filters
Close

ARGAN SHINE / ПУТЕР ЗА ТЕЛО ЗА СУВА И ОСЕТЛИВА КОЖА – 150 МЛ.

РЕГЕНЕРАЦИЈА • МАЗНЕЊЕ • СМИРУВАЊЕ
АРГАНОВО МАСЛО • ШЕА ПУТЕР • ЗЕЛЕН ЧАЈ
Prodhues: ORGANIQUE
products.sku: 5901821308472
Transport falas
Koha e dërgimit: 1-2 working days
Disponueshmëri: Në magazinë

1045 МКД
products.baseprice

 

Ексклузивен путер за тело со еко формула за сува и осетлива кожа. Во својот состав ги содржи драгоценото арганово масло со регенеративно својство, лесното и хранливо масло од семе од памук, како и шеа путерот со својство на регенерација и зајакнување. Екстрактот од зелен чај ги смирува иритациите и ги подобрува анти-оксидантните и anti-ageing ефектите. 

Дисахаридиприроден шеќерја штити кожата од дехидрација. Хиалуронската киселина ја мазни кожата и ја подобрува елсастичноста. Путерот ја прави кожата нежна, мазна, мека и ѝ дава природен сјај. Тој има деликатна конзистенција и овозможува долготрајно чувство на комфорт и релаксација.

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чиста и сува кожа и масирајте до целосна апсорбција.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER), GOSSYPIUM HERBACEUM (COTTON) SEED OIL, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, GLYCERYL STEARATE, CETEARYL ALCOHOL, ISOSTEARYL ISOSTEARATE, PARFUM, GLYCERIN, TREHALOSE, CETEARYL GLUCOSIDE, STEARIC ACID, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID,SODIUM HIALURONATE, TOCOPHEROL (MIXED), BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, TETRASODIUM GLUTAMINATE DIACETATE

 

Ексклузивен путер за тело со еко формула за сува и осетлива кожа. Во својот состав ги содржи драгоценото арганово масло со регенеративно својство, лесното и хранливо масло од семе од памук, како и шеа путерот со својство на регенерација и зајакнување. Екстрактот од зелен чај ги смирува иритациите и ги подобрува анти-оксидантните и anti-ageing ефектите. 

Дисахаридиприроден шеќерја штити кожата од дехидрација. Хиалуронската киселина ја мазни кожата и ја подобрува елсастичноста. Путерот ја прави кожата нежна, мазна, мека и ѝ дава природен сјај. Тој има деликатна конзистенција и овозможува долготрајно чувство на комфорт и релаксација.

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чиста и сува кожа и масирајте до целосна апсорбција.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER), GOSSYPIUM HERBACEUM (COTTON) SEED OIL, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, GLYCERYL STEARATE, CETEARYL ALCOHOL, ISOSTEARYL ISOSTEARATE, PARFUM, GLYCERIN, TREHALOSE, CETEARYL GLUCOSIDE, STEARIC ACID, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID,SODIUM HIALURONATE, TOCOPHEROL (MIXED), BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, TETRASODIUM GLUTAMINATE DIACETATE

Produktet dhe specifikimet
Дејство / Ефект Регенерација (Repairing/Regenerating)
Хидратација (Moisturizing/Hydrating)
Смирување (Soothing/Calming)
Главни активни состојки Арганово масло
Дополнителни активни состојки Масло од семе од памук
Други активни состојки Шеа путер
Зелен чај
Трехалоза
Хиалуронска киселина
Линија на производи Naturals - Argan Shine
Тип на производ Путер за тело
Амбалажа Тврда пластика
Сертификати GMP - Good Manufacturing Practice
Vegan Viva
Земја на потекло Полска
Максимален рок на траење 24 месеци
reviews.write
*
*
  • reviews.fields.rating.bad
  • reviews.fields.rating.excellent
*
*
*
Produktet dhe specifikimet
Дејство / Ефект Регенерација (Repairing/Regenerating)
Хидратација (Moisturizing/Hydrating)
Смирување (Soothing/Calming)
Главни активни состојки Арганово масло
Дополнителни активни состојки Масло од семе од памук
Други активни состојки Шеа путер
Зелен чај
Трехалоза
Хиалуронска киселина
Линија на производи Naturals - Argan Shine
Тип на производ Путер за тело
Амбалажа Тврда пластика
Сертификати GMP - Good Manufacturing Practice
Vegan Viva
Земја на потекло Полска
Максимален рок на траење 24 месеци
products.alsopurchased

PUMPKIN / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ - 50 МЛ.

ХИДРАТАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
ТИКВА • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • МАСЛО ОД АВОКАДО
1205 МКД
products.baseprice

PURE NATURE / ТОНИК ОД ХАМАМЕЛИС – 125 МЛ.

СМИРУВАЊЕ • ЗАЈАКНУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ЕКСТРАКТ ОД ХАМАМЕЛИС • ХИДРОЛИЗИРАН ПРАВ ОД БИСЕРИ • МОРСКА СОЛ
725 МКД

NORDIC BERRIES / ШАМПОН ЗА СУВА И ОШТЕТЕНА КОСА ОД СКАНДИНАВСКИ БОБИНКИ - 250 МЛ.

ХРАНЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
АЛОЕ ВЕРА • ВОЛЧЈИ ТРН • БОРОВИНКА
465 МКД
products.baseprice

ORANGE & CHILLI / БАЛСАМ ЗА ТЕЛО ОД ШЕА ПУТЕР - 200 МЛ.

ХРАНЕЊЕ • НАВЛАЖНУВАЊЕ • МАЗНЕЊЕ
ШЕА ПУТЕР • МАСЛО ОД СОЈА • МАСЛО ОД АВОКАДО • МАСЛО ОД СЕМЕ ОД ГРОЗЈЕ
1180 МКД
products.baseprice