Kërkim
Filters
Close

Ardagio Decor Women - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Giorgio Armani "Armani Code for Women"
Prodhues: JFENZI
products.sku: 5902539680508
Transport falas
Koha e dërgimit: 1-2 working days
Disponueshmëri: Në magazinë

23 EUR
15 EUR

 
Софистицирана и екстремно заводлива композиција, која претставува идеален комплимент за една силна и независна жена. Интензитетот на сочниот портокал, омекнат со арома на горчлив портокал вибрира со свежина, во комбинација со ѓумбирот и прекрасно миризливиот цвет на јасмин. Со овој парфем, секоја жена ќе се почувствува  посакувано. Основните ноти на композицијата, ванилата, медот и сандаловината и даваат примамлива сладост и суптилна елеганција.
 

 
Софистицирана и екстремно заводлива композиција, која претставува идеален комплимент за една силна и независна жена. Интензитетот на сочниот портокал, омекнат со арома на горчлив портокал вибрира со свежина, во комбинација со ѓумбирот и прекрасно миризливиот цвет на јасмин. Со овој парфем, секоја жена ќе се почувствува  посакувано. Основните ноти на композицијата, ванилата, медот и сандаловината и даваат примамлива сладост и суптилна елеганција.
 

Produktet dhe specifikimet
Годишно време Зимски
Дневен/Ноќен Ноќен
Доминантна нота Мед
Top shënimе Јасмин
Портокал
Trupit shënime Цвет од портокал
Јасмин
Ѓумбир
Bazë shënime Мед
Ванила
Сандаловина
reviews.write
*
*
  • reviews.fields.rating.bad
  • reviews.fields.rating.excellent
*
*
*
Produktet dhe specifikimet
Годишно време Зимски
Дневен/Ноќен Ноќен
Доминантна нота Мед
Top shënimе Јасмин
Портокал
Trupit shënime Цвет од портокал
Јасмин
Ѓумбир
Bazë shënime Мед
Ванила
Сандаловина
products.alsopurchased

Good Life - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Carolina Herrera "Good Girl"
23 EUR 15 EUR

Desso Gold Gentleman - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Hugo Boss "The Scent"
23 EUR 15 EUR

Mon Succès - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Jean-Paul Gaultier "Scandal"
23 EUR 15 EUR

Perfect Joy - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Paco Rabanne "Pure XS"
23 EUR 15 EUR