Kërkim
Filters
Close

Ardagio Aqua Classic - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Giorgio Armani "Acqua di Giò"
Prodhues: JFENZI
products.sku: 5903111022273
Transport falas
Koha e dërgimit: 1-2 working days
Disponueshmëri: Në magazinë

1399 МКД
895 МКД

 

Освежувачки парфем кој евоцира спомени од летните одмори. Совршено се вклопува со летните денови преку деликатните ноти на агруми. Дрвото од кедар и мошусот на композицијата и додаваат машкост во базната нота, дополнета со сензуалниот мирис на розата и јасминот. Динамичните мажи, полни со енергија и позитивно расположение во овој парфем со сигурност ќе најдат рефлексија на својот карактер.

 

 

Освежувачки парфем кој евоцира спомени од летните одмори. Совршено се вклопува со летните денови преку деликатните ноти на агруми. Дрвото од кедар и мошусот на композицијата и додаваат машкост во базната нота, дополнета со сензуалниот мирис на розата и јасминот. Динамичните мажи, полни со енергија и позитивно расположение во овој парфем со сигурност ќе најдат рефлексија на својот карактер.

 

Produktet dhe specifikimet
Годишно време Летен
Дневен/Ноќен Дневен
Доминантна нота Морски ноти
Top shënimе Агруми
Јапонско јаболко
Trupit shënime Јасминови ливчиња
Морски ноти
Bazë shënime Кедар
Пачули
Бел мошус
Роза
reviews.write
*
*
  • reviews.fields.rating.bad
  • reviews.fields.rating.excellent
reviews.existingreviews
5+
Identicen so originalot, a i trae cel den. Super e.
reviews.from: customer.guest | reviews.date: 10.9.2016 10:07 e pasdites
reviews.helpfulness.washelpful? common.yes common.no (2/0)
Долготраен парфем
Преубав парфем. Го подарив за роденден на другар и навистина е презадоволен. Го препорачувам на сите :)
reviews.from: Елизабета | reviews.date: 9.11.2016 9:42 e pasdites
reviews.helpfulness.washelpful? common.yes common.no (4/0)
Dobar parfemi sto trae cel den!
Mnogu dobar kvalitet za dostapna cena!
reviews.from: Ivica | reviews.date: 27.1.2017 2:59 e pasdites
reviews.helpfulness.washelpful? common.yes common.no (1/0)
Odlicen
Se odluciv za ovoj parfem po preporaka od prijatel i ne pogresiv. Odlicen e i traen
reviews.from: dragan | reviews.date: 13.3.2017 10:16 e paradites
reviews.helpfulness.washelpful? common.yes common.no (2/0)
Одличен
долго време го користам парфемот "Acqua di Giò", сличноста е огромна
reviews.from: Sinisa | reviews.date: 23.8.2017 1:45 e pasdites
reviews.helpfulness.washelpful? common.yes common.no (2/0)
ARDAGIO AQUA CLASSIC - EAU DE PARFUM 100 ML.
прекрасен парфем со одличен и долготраен мирис. презадоволен :)
reviews.from: Деан | reviews.date: 28.5.2018 9:28 e pasdites
reviews.helpfulness.washelpful? common.yes common.no (1/0)
*
*
*
Produktet dhe specifikimet
Годишно време Летен
Дневен/Ноќен Дневен
Доминантна нота Морски ноти
Top shënimе Агруми
Јапонско јаболко
Trupit shënime Јасминови ливчиња
Морски ноти
Bazë shënime Кедар
Пачули
Бел мошус
Роза
products.alsopurchased

Good Life - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Carolina Herrera "Good Girl"
1399 МКД 895 МКД

Desso Gold Gentleman - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Hugo Boss "The Scent"
1399 МКД 895 МКД

Anathea - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Paco Rabanne "Olympèa"
1399 МКД 895 МКД

Mon Succès - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Jean-Paul Gaultier "Scandal"
1399 МКД 895 МКД