Kërkim
Filters
Close

Anathea Fresh - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Paco Rabanne "Olympèa Aqua"
Prodhues: JFENZI
products.sku: 5902539680072
Transport falas
Koha e dërgimit: 1-2 working days
Disponueshmëri: Në magazinë

23 EUR
15 EUR

 

 

Новата едиција на екстремно популарниот Anathea, збогатена со водни ноти, кои му даваат на парфемот посебна леснотија и свежина. Испреплетени се со доминантната композиција на ванила, која пак е надополнета од ѓумбиров цвет, сол и бергамот. Како последица на ова Anathea Fresh добива специфичен и уникатен цитрусно-зачинет карактер. Акордите на килибар и кашмирово дрво ја сочинуваат основата, кои воедно предизвикуваат восхит кај непосредното опкружување.

 

 

 

Новата едиција на екстремно популарниот Anathea, збогатена со водни ноти, кои му даваат на парфемот посебна леснотија и свежина. Испреплетени се со доминантната композиција на ванила, која пак е надополнета од ѓумбиров цвет, сол и бергамот. Како последица на ова Anathea Fresh добива специфичен и уникатен цитрусно-зачинет карактер. Акордите на килибар и кашмирово дрво ја сочинуваат основата, кои воедно предизвикуваат восхит кај непосредното опкружување.

 

Produktet dhe specifikimet
Годишно време Летен
Дневен/Ноќен Дневен
Доминантна нота Ванила
Top shënimе Бергамот
Водни ноти
Масло од горчлив портокал
Trupit shënime Ѓумбиров цвет
Bazë shënime Ванила
Сол
Килибар
Кашмирово дрво
reviews.write
*
*
  • reviews.fields.rating.bad
  • reviews.fields.rating.excellent
reviews.existingreviews
Го препорачувам!!!
Преубав производ, ме прашаа повеќе луѓе од работа кој парфем го користам, многу им се допадна!
reviews.from: Марина | reviews.date: 14.6.2017 9:21 e pasdites
reviews.helpfulness.washelpful? common.yes common.no (1/0)
Вистински избор
Го препорачувам
reviews.from: Suzana | reviews.date: 15.7.2017 4:14 e pasdites
reviews.helpfulness.washelpful? common.yes common.no (0/0)
*
*
*
Produktet dhe specifikimet
Годишно време Летен
Дневен/Ноќен Дневен
Доминантна нота Ванила
Top shënimе Бергамот
Водни ноти
Масло од горчлив портокал
Trupit shënime Ѓумбиров цвет
Bazë shënime Ванила
Сол
Килибар
Кашмирово дрво
products.alsopurchased

Good Life - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Carolina Herrera "Good Girl"
23 EUR 15 EUR

Le'Chel Deep Blue - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Chanel "Bleu de Chanel"
23 EUR 15 EUR

Desso Gold Gentleman - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Hugo Boss "The Scent"
23 EUR 15 EUR

Mon Succès - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Jean-Paul Gaultier "Scandal"
23 EUR 15 EUR